Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri, Olta Xhaçka ka uruar Sekretarin e ri të Shtetit në SHBA, Blinken që dje mori miratimin e Senatit.

Xhaçka i uron fat të mbarë Blinkenit dhe ekipit të tij. Ajo shprehet e sigurt se së bashku do të avancojnë me marrëdhëniet Shqipëri-SHBA si dhe do të konsolidohet partneriteti strategjik,

 

STATUSI NGA OLTA XHAÇKA

Ju urojmë ju dhe ekipin tuaj fatin më të mirë! Të sigurt se duke punuar së bashku ne do të avancojmë marrëdhëniet midis Shqipërisë-SHBA. dhe të konsolidojmë partneritetin tonë strategjik.

# KrahPërkrah


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb