Deputeti i PS, Fate Velaj e ka kujtuar Mjeshtrin e Madh të valles popullore shqiptare Besim Zekthin, përmes takimit të fundit me të.

Velaj ka postuar dy foto, që mbajnë datën 11 Mars 2014, kur mess a duket është takuar për herë të fundit me të në kryeministri, ndërsa nuk nguron ta quajë një ikonë.
Sipas Velajt, nëse Richard Ëagner do të ishte gjallë, operën e tij të famshme “Der fliegende Holländer” (the flying dutchman)” do ta quante “Der fliegende Albaner”.

POSTIMI I PLOTË
…sot, 11 Mars 2014, në zyrën time në kryeministri, erdhi t’më takonte një ikonë. Një gjeni. Nje Juëel e kulturës shqiptare. Një person që, nese Richard Ëagner do të ishte gjallë, jam i bindur që operën e tij të famshme “Der fliegende Holländer” (the flying dutchman)” do ta quante “Der fliegende Albaner (the flying albanian”
qëdo ti kushtohej Besim Zekthi’t. (nga shënimet e mia nga puna ne Kryeministri)

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb