TIRANË 

Më datë 15 shkurt 2021, Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të shqyrtojë kërkesën e Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë, që ka propozuar shkarkimin nga detyra të prokurorit të Krujës, Bujar Memia.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për “News 24” e “Balkanweb” se sipas ILD-së, Memia ka favorizuar lirimin e të dënuarit Hekuran Billa.

Billa, disa muaj pasi fitoi lirinë, u ekzekutua në një atentat tek “Komuna e Parisit”, në kryeqytet.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb