Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka vleresuar birrën Korça, birrën e parë shqiptare.

Balla ka përzgjedhur shprehjen e një ndër etërve të SHBA për të perifrazuar më mirë kënaqësinë që të fal shija e birrës Korça.

“Një ndër etërit themelues të SHBA thoshte se “Birra është një provë që Zoti na do dhe dëshiron që ne të jemi të gëzuar”. Për ne shqiptarët kjo thënie merr kuptim kur pimë një gotë birrë të ftohtë “Korça” nën trokitjen e gotave bashkë me miqtë. Sepse Birra “Korça” është birra e parë dhe më e mirë shqiptare.”- shprehet Balla.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb