Gjatë ditëve të festave lëvizjet në pikat kufitare në vend kanë qenë të shumta.

Për datën 4 janar në Kapshticë kanë hyrë 1251 dhe kanë dalë 2350 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Ndërkohë nga pika e kalimit kufitar në Qafë Thanë kanë hyrë 1975 dhe kanë dalë 1827 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Kujtojmë se fluksi i qytetarëve në disa vende turistike në vend u pasua edhe me bllokim të qarkullimit të automjeteve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb