KORCE

Koko Fest edhe këtë vit do te zgjas për tetë net me radhë, ndërkohë që mirëpret vizitorë nga të gjitha trevat duke shënuar kështu një event të madh artistik dhe kulturor jo vetëm për Korçën.
Trupat profesioniste të aktorëve do të vlerësohen nga një juri, me emrat me të spikatur të kulturës kombëtare.

Drejtoresha e teatrit, Zamira Kita zbulon dicka më tepër nga Koko Fest, festivali I kthyer ne tradite tashme ne qytetin e Korces. Koko Fest zhvillohet per te gjashtin vit me radhe, teksa ne pritje te kesaj veprimtarie Teatri është mbërthyer nga një atmosfer feste, per eventin me te madh kultur te vitit.
Korça pergatitet për të pritur një tjetër aktivitet të madh kulturor siç është festivali I Teatrit, KOKO FEST.

Veprimtaria Kulturore, e cila nis mbremjen e 2 shtatorit në Teatrin e Korçes, organizohet për të gjashtin vit më radhë, duke ardhur serish në dimensione të reja dhe me plot element interesant.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb