Serbia u mund 2-0 nga Brazili dhe doli me kokën ulur. Por një ngjarje e shëmtuar ndodhi në dhomat e zhveshjes së futbollistëve të përfaqësueses serbe, ku u shpalos një flamur me ngjyrat e shtetit serb, teksa në të ishte harta e Republikës së Kosovës.

Mbi të ishte shkruar “Nuk dorëzohemi”. E habitshme se si FIFA dhe autoritetet në Katar nuk lejojnë asnjë flamur me ngjyrat e ylberit, ndërkohë Serbia shfaq hapur flamurin me mesazh politik dhe nacionalist, që vetë organi qeverisës i ka ndaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb