“FIFA The Best”, çmimi i dytë më i rëndësishëm individual pas “Topit të Artë”, po fillon të marrë formë teksa janë përzgjedhur 10 kandidatët finalist. Në këtë listë mungojnë futbollistë italian, gjerman apo spanjoll por si rrallë herë në vitet e fundit gjejmë 3 holandez apo dhe britanik.

Messi Ronaldo
Messi Ronaldo

Nuk mund të mungonin në këtë listë 2 nga futbollistët më të mirë në botë, Leo Messi dhe C.Ronaldo. 3 “tulipanët” holandez janë Matthijs De Ligt, De Jong dhe Van Dijk.

De Jong De Ligt
De Jong De Ligt

Dy të parët ishin protagonistë kryesorë të Ajax ndërsa Van Dijk fitues i UEFA Champions League. Pjesë e Liverpool në këtë listë janë dhe Sado Mane dhe Momo Salah.

Salah
Salah

Duke qëndruar tek Champions, në ftesë në këtë listë të veçante ka siguruar edhe Harry Kane, finalist me Tottenham, i vetmi britanik.

Hazard
Hazard

Një vend ka siguruar dhe Eden Hazard, fitues i Europa League me Chelsea. Kompleton këtë listë fantastike, Mbappe.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb