Nga Zonja Katerina
Përbërësit

4 fileto pule, 4 feta proshutë, 4 feta djathë tosti, 1-2 lgj mustardë, Kripë, piper.

Përgatitja

Fillimisht filetojmë filetot e pulës, i spërkasim me kripë dhe piper dhe nga pjesa e brendshme i lyejmë me mustardë. Vendosim më pas një fetë proshutë dhe një fetë djathë dhe e mbledhim fileton në role.

I vendosim 4 rolet e përgatitura të piqen në një tigan që nuk ngjit ose i vendosim të piqen në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 15 minuta.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb