Janë të paktën 16 viktima të shkaktuara nga tajfuni që dje ka goditur disa zona turistike në Filipinet qendrore.

Tajfuni Phanfone, me erëra deri në 195km/orë, ka dëmtuar çatitë e disa ndërtesave si dhe ka dëmtuar rrjetin elektrik.

Dëmet më të mëdha dhe viktimat janë të arkipelagun e Visayas. Dëme të rënda ka pësuar edhe aeroporti i Kalibos.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb