Një tërmet me magnitudë 7.1 të shkallës Rihter tronditi rajonin ishullin Mindanao në Filipine, 66 km në juglindje të qytetit Bobon.

 

Cun

Menjëherë pas tërmetit Shërbimi Gjeologjik Amerikan ka lëshuar alarm për një cunam të mundshëm duke bërë thirrje për evakuimin e banorëve.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: