TIRANË- Kjo e hënë ka nisur vrullshëm në Kuvend, aty ku janë konstituuar komisionet e Kuvendit të legjislaturës së re.

Komisioni i Politikës së Jashtme i është besuar ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli e cila është fotografuar sot në korridoret e Kuvendit teksa bisedon me kolegët e Partisë Demokratike.
mimi-kodheli-6
Bisedat mes tyre ndoshta shënjojnë një fillim të mbarë të punës që do të pasohet nga bashkëpunimi i frytshëm në të ardhmen.
mimi-kodheli-7

mimi-kodheli-8

MIMI-KODHELI-1

MIMI-KODHELI.-2jpg

MIMI-KODHELI-3

MIMI-KODHELI
Siç shihet edhe në fotot e siguruara për BalkanWeb nga gazetarja Marsela Karapanço, zonja Kodheli është parë e buzëqeshur dhe tejet optimiste.

Me të nisur puna, Kodheli ka përmendur edhe emrat e deputetëve të larguar nga komisioni i Jashtëm si Selami e Topalli, të cilët sipas saj, kanë ngritur një punë të mirë për këtë komision.

“Fryma e bashkëpunimit e ngritur në këtë komision shpresoj të vijojë”,- ka thënë ajo.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: