Sekretari i Mbrojtjes i Mbretërisë së Bashkuar Ben Wallace tha se një “mashtrues” që pretendon të jetë kryeministri i Ukrainës Denys Shmyhal u përpoq të kontaktonte me të.

“Ai bëri disa pyetje mashtruese dhe pasi u bëra i dyshimtë e ndërpreva telefonatën”, shkroi Wallace në Twitter, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Në një postim vijues në Twitter, ai e përshkroi incidentin si “të dëshpëruar”.

 

Ang

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb