Mungon vetëm zyrtarizimi. Romelu Lukaku ka kompletuar transferimin e tij te Interi, me sulmuesin belg që është gati të vendoset nën urdhërat e trajnerit Inzaghit. Marrëveshja mes klubeve është arritur për 10 milionë euro plus bonsue dhe vetëm disa etaje burokratike po vonojnë prononcimin.

Sipas medieve italiane, ditën e enjte, Lukaku do të zbarkojë në Milano për të kryer vizitat mjekësore e më pas fotot zyrtare të prezantimit. Inter synon që në sezonin e ardhshëm të jetë kompetitiv jo vetëm në kampionat, por edhe në Champions League. Përvecc këtij afrimi, të projektuara si goditje të radhës janë Asllani dhe Paulo Dybala.

7u
7u

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: