Finalja e madhe e UEFA Conference League e cila do zhvillohet “Air Albania”, ka marrë vëmendjen maksimale ditëve të fundit.

Sëfudmi kryeministri Edi Rama nuk ka ngurruar të ripublikojë një postim të klubit italian që shkruan: “Andiamo a Tiranaaa”, bashkangjitur së cilës është edhe një foto e eksodit të shqiptarëve.

“Hajdeni, Hajdeni”, shkruan kryeministri.

Ndërkohë 35  ultras kanë mbërritur në portin e Durrësit për finalen e Conference League.

Gazetarja Klodjana Haxhiaj raportoi për “BalkanWeb” se nga 527 pasagjerë që erdhën sot nga porti i Barit me 2 tragete, 35 prej tyre kanë qenë tifozë të skuadrës së Romës, e cila do të ndeshet me Feyenoordin e Holandës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: