Atmosfera në Tiranë nuk është duke u shoqëruar vetëm nga gazi dhe hareja në zonat ku janë stacionuar tifozeritë e Romës dhe Feynoord.

Teksa raportohet për një prezencë të shtuar të forcave të policisë dhe angazhimit të Gardës së Republikës për mirëmbajtjen e rendit gjatë zhvillimit të finales, tifozët holandezë kanë nisur provokimet e para.

  • foto galeri
  • foto galeri

Pasi urinuan ditën e djeshme në autobusin e klubit verdhekuq, sot ata janë shfaqur duke ecur rrugëve të Tiranës me bluza me mbishkrimin ofendues “Kiss my Ass Roma”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb