Finlanda ka vendosur të mbyllë kufijtë për ‘turistët’ rusë duke filluar nga nata mes të enjtes dhe të premtes.

Kështu deklaroi e përditshmja finlandeze Helsingin Sanomat e cila njofton konferencën për shtyp të qeverisë për sot në orën 13.15 për të shpjeguar rregullat e reja për hyrjen e rusëve në kufi me qëllimin, shkruan gazeta, “për të reduktuar ardhjen e rusëve në Finlandë deri në gjysmën e nivelit aktual”.

(Ansa/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: