Burri i kryeministres finlandeze Sanna Marin thuhet se u kap nga kamera me krahun rreth belit të një gruaje në një klub nate vetëm disa javë para se të njoftonin divorcin.

Biznesmeni Markus Räikkönen, 37 vjeç, thuhet se ka flirtuar dhe kërcyer nga afër me një grua indiane që besohet se ishte me pushime në Finlandë me yjet e Bollywood-it.

Mediat finlandeze raportuan se Raikkonen ishte i dehur dhe u përpoq ta puthte teksa qëndronin së bashku në lokalin e klubit të natës Post në Helsinki në orët e para të mëngjesit, por ajo me sa duket nuk u dorëzua.

Takimi vjen pasi Markus Raikkonen dhe Sanna Marin dukej se po jetonin jetë të ndara në muajt para se të zbulonin përfundimisht këtë javë se po ndaheshin pas 19 vitesh së bashku.

Marin thuhet se e kaloi Pashkën muajin e kaluar duke u çlodhur në Paris me një grup miqsh, ndërsa burri i saj qëndroi në Finlandë.

Gruaja indiane që kërceu me Raikkonen thuhet se udhëtoi në Finlandë në mars për një pushim dimëror së bashku me yjet e Bollywood-it, duke përfshirë Rakul Preet dhe Pragya Jaiswal.

Sipas Daily Mail, dyshja u panë fillimisht në pistën e vallëzimit të klubit të natës ku qëndruan deri në orën 4 të mëngjesit. “Vallimtarët e tjerë i vunë re lehtësisht sepse kishte një atmosferë intime mes tyre”, tha një dëshmitar për revistën finlandeze Seskia, duke shtuar: “Markus vazhdoi të përpiqej ta prekte në trup, por në një moment gruaja u tërhoq. Ai vazhdoi ta prekte… Gjithashtu u përpoq ta puthte disa herë gruan, por ajo nuk u dorëzua”.

“Ajo që më befasoi më shumë ishte se sa haptas Marcus flirtoi me gruan. Ai nuk mund të kujdesej për ekzistencën e të tjerëve edhe pse është i martuar me Shanën,” vuri në dukje një tjetër.

Kujtohet se të mërkurën (10/5) Markus Raikkonen dhe Sana Marin me një postim në Instagram njoftuan se së bashku kanë paraqitur kërkesën për divorc.

“Jemi mirënjohës për 19 vitet që kaluam së bashku dhe për vajzën tonë të dashur. Ne jemi ende miq të mirë, pranë njëri-tjetrit dhe prindërve tanë të dashur. Ne ende do të kalojmë kohë me njëri-tjetrin. Shpresojmë se do ta respektoni privatësinë tonë. Nuk do të bëjmë komente të tjera”, thanë ata.

Marin, e cila ishte kryeministrja më e re në botë kur u zgjodh në moshën 34-vjeçare në vitin 2019, u detyrua të mbronte etikën e saj të punës gushtin e kaluar kur u publikuan videot e festës që tregonin se ajo kërcente me një burrë të paidentifikuar.

Videoja, e cila qarkulloi në rrjetet sociale, tregonte politikanen 37-vjeçare finlandeze në klubin e natës, rreth orës 4 të mëngjesit të 7 gushtit me krahët rreth belit të këngëtarit Olavi Uusivirta, sipas mediave finlandeze. Në fakt, këngëtari e kishte fytyrën shumë afër qafës së Marinit dhe po e puthte, ndërsa dorën e kishte pas shpine.

Sana Marin madje shkoi aq larg sa bëri një test droge “për të pastruar çdo dyshim”, pasi disa nga komentet e dëgjuara në video i referoheshin drogës. Testi doli negativ.

(BalaknaWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb