Jo vetëm në Kosovë por në gjithë botën gjatë festimeve të ndërrimit të moteve, gëzimi mund të kalojë në hidhërim nga pakujdesia më e vogël.

Një gjë e tillë i ndodhi një bujku në Istog. Në fshatin Cerrkolez janë djegur mijëra duaj me ushqim të bagëtive pasi fishekzjarret e hedhura për të festuar ranë mbi lëndën e thatë.

Për më shumë shikoni videon:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: