Një vogëlush 9-vjecar ka fituar çmimin “Lexuesi me i mirë i bibliotekës” nga Panairi i librit.

Jamarbër Hoxha doli në podium dhe mes emocioneve preku të gjithë me fjalën e tij: “Këtë çmim ia kushtoj mamit dhe fëmijëve me autizëm”.

Prindërit e tij treguan se i vogli ka qenë pranë librit që kur ishte 15 muajsh ndaj falënderuan për çmimin si një mbështetje për fëmijët e spektrit autik.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb