Pas fitores së kombëtares shqiptare ndaj Islandës me rezultatin 4-2, vjen një urim edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ky i fundit përmes një postimi në ‘Facebook’ shkruan se ishte një lojë e bukur dhe dinjitoze, që sipas tij ngjall shpresat për përfaqësimin tonë në kampionatin europian.

MESAZHI I BERISHËS
Nje fitore e bukur dhe shprese ndjellese e kombetares tone 4-2 me Islanden!
Miq, sonte ne Elbasan Arena ekipi yne kombetar pas nje loje te bukur dhe dinjitoze korri nje fitore te merituar dhe shprese ndjellese 4-2 me Islanden.
Ju ftoj miq te pershendesim perzemersisht golshenuesit Dermarku, Hysaj, Roshi, Cikalleshi, ekipin, kapitenin Hysaj dhe tranjerin e kuqezinjve Reja per kete fitore qe ngjall shpresa reale per perfaqesimin tone ne kampionatin europian. Urime! sb
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: