Fitorja e Zvicrës kundër Serbisë u festua nga shqiptarët në mbarë botën. Reagime të shumta ka pasur edhe në rrjete sociale në mbështetje të futbollistëve shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Edhe këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptarët që janë pjesë e skuadrës zvicerane. Ajo ka postuar dy foto në Instagramin e saj ndërsa ka shkruar: “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”.

Në një tjetër foto, Loredana ka postuar veten me gishtin e mesit drejtuar kamerës.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: