TIRANE

10 shtetas shqiptarë të prekur nga Covid – 19, janë shëruar ditën e sotme. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në facebook, ndërsa ndan lajmin e mirë me ndjekësit.

“LAJM I MIRË: 10 TË SHËRUAR SOT”- shkruan Rama.

Me 10 pacientët e shëruar ditën e sotme, shkon në 99 numri i shqiptarëve që kanë fituar betejën me COVID-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

– Tiranë 146 raste
– Durrës 32 raste
– Lushnje 4 raste
– Elbasan 8 raste
– Fier 25 raste
– Kavajë 8 raste
– Rrogozhinë 2 raste
– Korçë 16 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 22 raste
– Lezhë 11 raste
– Berat 1 rast
– Has 8 raste
– Krujë 5 raste
-Tropojë 4 raste
– Pukë 4 raste
– Mirditë 3 raste

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: