Vrapuesja keniane në distanca të gjata Agnes Tirop, një medaliste bronzi dy herë e kampionatit botëror, është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj.

“Athletics Kenya” tha të mërkurën se ishte informuar për vdekjen e Tirop, 25 vjeç.

“Tirop u gjet e vdekur në shtëpinë e tyre në Iten pasi dyshohet se u godit me thikë nga burri i saj. Ne jemi ende duke punuar për të zbuluar më shumë detaje rreth vdekjes së saj, “tha Athletics Kenya në një deklaratë të postuar në Tëitter.

“Kenia ka humbur një xhevahir i cili ishte një nga gjigantët e atletikës me rritjen më të shpejtë në skenën ndërkombëtare, falë shfaqjeve të saj tërheqëse në pistë.”

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: