Ambasadori i Ukrainës Volodymyr Shkurov i bashkohet “Tetorit të librit” duke nisur kështu një muaj leximesh.

“Fjalët afrojnë botën🌍
Tetori i Librit📚
Me Ambasadorin e Ukrainës në Shqipëri, Volodymyr Shkurov lexuam poetë ukrainas, për të nisur një muaj leximesh dhe aktivitetesh kushtuar librit.
Poetët, shkrimtarët kanë pasur gjithnjë një rol të rëndësishëm në histori, duke udhëhequr përmes fjalëve lëvizje që kanë sjellë një qytetërim më të mirë. Po cili është roli i fjalës sot?
Kjo është pyetja që do të udhëheqë këtë tetor.
Na ndiqni në aktivitetet tona…”, shkruan Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb