SHBA – Fjalimi i Papa Françeskut në Uashington ka prekur shumë amerikanë, por lotët e kreut të Dhomës së Përfaqësuesve John Boehner i kanë parë të gjithë, pasi ai ndodhej pikërisht pas krahëve të Atit të Shenjtë, teksa u prek shumë nga fjalët e tij.


Në fakt, kreu i Dhomës së Përfaqësuesve nuk ka arritur t’i mbajë lotët, si përpara se Ati i Shenjtë të hynte në Capitol Hill, në momentin e përshëndetjes së turmës, por edhe gjatë fjalimit në Kongres.


(er.nu/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: