Pamjet që shihni tregojnë avionin kinez që u rrëzua sot në provincën jugore të Guangxi. Avion ‘Boeing 737’ me 133 persona në bord u rrëzua pranë një mali në qytetin Wuzhou, në qarkun Teng.

Siç shihet dhe nga video, në vendin e ngjarjes shihen flakë gjigante, ndërsa nuk dihet asgjë mbi fatin e pasagjerëve, numri i saktë i viktimave apo nëse ka persona që kanë shpëtuar. Ndërkohë The Sun ka siguruar edhe momentin dramatik, ku shihet avioni në rënie.

Deri më tani nuk dihet se çfarë e shkaktoi rrëzimin e avionit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: