Flakët në pyllin me Pisha në Pishporo, vijojnë të përhapen me shpejtësi të favorizuara dhe nga era e fortë.

Gazetari Enea Verria bën me dije për BalkanWeb se në vendngjarje ndodhen 7 mjete zjarrfikëse, 3 të Fierit, 1 e Rroskovecit, 1 e Divjakës, 1 e Lushnjes dhe 1 e kompanise Alpetrol si dhe dy autobotë uji.

Sipas prefektit Lefter Shehaj i cili ndodhet pranë vatrës së zjarrit për të monitoruar nga afër situatën, pohon se pritet ndërhyrje nga ajri pasi terreni i vështirë dhe zjarri në kurorën e pishave e vështirëson ndërhyrjen e zjarrfikëseve.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: