Edhe pse ende nuk ishte dhënë lajmi për ndarjen nga jeta të monarkes me jetëgjatësinë më të madhe në fronin britanik, qytetarë të shumtë u mblodhën para Buckingham Palace, të shqetësuar për atë që mund të ndodhte.

Flamuri britanik u ul në gjysmë shtizë në orën 18:30, ndërsa situata para pallatit Buckingham paraqitet e zymtë.

Ndërsa u njoftua lajmi për vdekjen e Mbretëreshës, qindra njerëz nisën ta qanin jashtë jashtë portave të pallatit.

Tashmë pritet që kryeministrja e cila ka marrë detyrën vetëm pak ditë më parë, Liz Truss, t’i drejtohet kombit në një fjalim.

Nga pamjet e përcjella live nga mediat britanike, shihet se një perimetër sigurie është vendosur në hyrje të Buckingham Palace.

13131313
13131313
Capture
Capture

 

 

Capture
Capture
Capture
Capture
11111111111
11111111111
2222222
2222222
Capture
Capture
Capture
Capture

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb