Flamuri i Maqedonisë së Veriut është vendosur në radhën e flamujve të vendeve anëtare të NATO-s në Londër.


Edhe pse Maqedonia e Veriut nuk është plotësisht anëtare, delegacioni i Maqedonisë tashmë është pjesë e Samitit të NATO.


Sipas zëvendëskryeministres dhe ministres së Mbrojtjes, Radmilla Sheqrinksa, kjo dëshmon se NATO tashmë e sheh Maqedoninë e Veriut si anëtare e saj dhe si aleat i barabartë, shkruan Telegrafi.


Ndryshe, më herët Zaev në Samitin në Londër, deklaroi se anëtarësimi në NATO ka qenë aspiratë e gjeneratave më të vjetra dhe 25 vite ka qenë qëllim strategjik i vendit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb