Shefi i Grupit Parlamentar Taulant Balla me anë të një statusi në rrjetet sociale ka përshëndetur emërimin e Knut Flackenstain si këshilltar i kryeparlamentarit Gramoz Ruci.

Balla i ka uruar Fleckenstenit kthimin në Shqipëri, duke shtuar se së bashku me zyrtarët e BE, Shqipëria do të mund të hyjë në familjen europiane.

Postimi i Taulant Ballës:

Mirë se u ktheve Knut Fleckeinstein. Duke punuar së bashku me e duke na këshilluar për të përmbushur detyrat tona të anëtarësimit në BE.

Parlamenti shqiptar mbetet i përkushtuar që të punojë ngushtë, të aprovojë dhe të zbatojë reformat në koordinim me partnerët tanë kryesorë si SHBA dhe BE dhe sidomos me ambasadën amerikane në Tiranë.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb