TIRANE- Boksi shqiptar zgjedh Presidentin e ri. Komuniteti i dorezave, pas shumë polemikash në 6 muajt e fundit, zgjodhi me dëshirë në postin e Presidentit të ri, Florend Kalivopulin, duke mos i dhënë sërish besimin Gjergj Leqejzas.

Kalivopuli mori 15 vota pro dhe 7 kundër, ndërsa zgjedhjet u zhvilluan pranë Federatës Shqiptare të Boksit. Florend Kalivopuli është propozuar nga 11 klube dhe shoqata sportive.

(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: