Kantautori Flori Mumajesi është fituesi i edicionit të 20-të të Këngës Magjike, pas votimin nga vetë kolegët.

Në mbrëmjen finale të zhvilluar në Pallatin e Kongreseve Flori Mumajesi është renditur i pari me këngën e tij ‘Plas’, ndërsa në vendin e dytë u rendit Aurela Gaçe dhe Eli Fara me këngën “Zemra Rratatata”.

Ndërkohë Fifi dhe Mc Kresha janë fitues të çmimit të tretë me këngën “Psikopatia ime”.

Lista e plotë të fituesve në “Kënga Magjike 2018”:

Vokali më i bukur femëror – Venera Lumani

Grupi më i mirë – Revolt Klan

Çmimi i Televizionit Klan – Klajdi Haruni

Çmimi për artistin/en më të mirë – Wendi Mancaku

Çmimi ‘Çesk Zadeja’ – Erik Lloshi

Çmimi stil – Rovena Dilo dhe Onati

Dueti më i mirë – Flori Nazifi dhe Inis Neziri

Më të votuarit në ueb-faqe – Fifi dhe MC Kresha

Çmimi Euro Trend – Manuel Moscati dhe Matteo Becucci

Çmimi i produksionit Jon Music – Kejsi Tola

Çmimi i kritikës – Rozana Radi

Vokali më i mirë mashkullor – Mentor Haziri

Çmimi ‘Magjia e parë’ – Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama

Çmimi i RTV21 – Ardit Çuni dhe Daniela Toçi

Çmimi ‘Best to invest’ – Krusita

Çmimi EtnoTrend – Artiola Toska dhe Bruno

Performanca më e mirë – Ronela Hajati

Çmimi i Interpretimit – Era Rusi

Çmimi për Baladën më të mirë – Flori Mumajesi

Kënga hit – Aurela Gaçe dhe Eli Fara

Hyn
Hyn

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb