Rreth 300 refugjatë në Athinë kanë bllokuar stacionin e trenit. Ata kanë blerë që ditën e djeshme të gjitha biletat për Selanik, si rezultat kompania anulloi gjithë udhëtimet e sotme për Selanik dhe mbylli stacionin fare.

Po refugjatët, shumë familje me fëmijë të vegjël presin akoma në stacion. Kompania informon pasagjerët grekë ose grekfolës të marrin linja të posaçme autobusi.

Refugjatët kanë deklaruar se do të udhëtonin drejt Maqedonisë së Veriut. Por dihet tashmë që përmes Ballkanit ata synojnë të mbërrijnë në vendet e tjera të Europës. Edhe Shqipëria është përdorur shpeshherë prej tyre si rrugë kalimi.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb