169 pacientë me COVID-19 po trajtohen aktualisht në spitalin e Pejës.

Sipas njoftimit, thuhet se prej tyre 152 pacientë janë në trajtim me Oksigjenoterapi, 9 janë në CPAP dhe 39 të tjerë në gjendje të rëndë.

Gjatë 24 orëve janë shëruar edhe 2 pacientë. Nga spitali kanë bërë thirrje për vaksinim për të mbrojtur vetën dhe të tjerët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: