GREQI

Një avion privat është rrëzuar pranë ishullit Samos në Greqi. Dy viktima janë gjetur deri më tani nga operacioni i kërkim-shpëtimit.

Mësohet se avionic vinte nga Izraeli dhe do të ulej në Samos, por mbërritja nuk ndodhi kurrë.

Pak para se të ulej avioni ka pasur problem dhe duket se është rrëzuar. Autoritetet greke ndërmorën operacionin me helicopter, anije të Frontex dhe varka peshkimi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb