UASHINGTON– Fondi Monetar Ndërkombëtar miratoi sot një plan të ri ndihme me vlerë 17,5 miliardë dollarë për Ukrainën, e dobësuar ekonomikisht nga një konflikt në lindje të vendit, njoftoi drejtoresha e këtij fondi, Christine Lagarde.

“Ky program ndihme është ambicioz, në ndërkohë që përmban rreziqe që vijnë veçanërisht nga konflikti në lindje të vendit”, deklaroi Lagarde.

(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: