The Foo Fighters nuk do të performojnë më në Grammy Awards të kësaj fundjave.

Një përfaqësues i grupit konfirmoi  të premten se ata “nuk do të luajnë” performancën e tyre të planifikuar më parë pas vdekjes së Taylor Hawkins .

Grammy do të mbahet të dielën në Las Vegas dhe do të shfaqë performanca nga Olivia Rodrigo, Lady Gaga,  Billie Eilish, Lil Nas X, Jack Harlow, Brandi Carlile, Chris Stapleton, etj.

Banda njoftoi të martën se ata i kanë mbyllur datat e mbetura në turneun e tyre aktual për shkak të humbjes së bateristit të tyre të dashur. “Me pikëllim të madh Foo Fighters konfirmon anulimin e të gjitha datave të turneut të ardhshëm për shkak të humbjes tronditëse të vëllait tonë Taylor Hawkins”.

“Na vjen keq dhe ndajmë zhgënjimin që nuk do ta shohim njëri-tjetrin siç ishte planifikuar. Në vend të kësaj, le ta shfrytëzojmë këtë kohë për të pikëlluar, për t’u shëruar, për t’i afruar të dashurit tanë dhe për të vlerësuar të gjithë muzikën dhe kujtimet. kemi bërë bashkë”.

Lajmi për anulimin vjen vetëm disa ditë pasi një raport toksikologjik konfirmoi se Hawkins kishte të paktën 10 substanca të ndryshme psikoaktive në trupin e tij, duke përfshirë “THX (Marijuana), ilaçet kundër depresionit triciklik, benzodiazepinat dhe opioidet, ndër të tjera, kur ai u gjet i vdekur në trupin e tij. Bogota,  Kolumbi , dhomë hoteli, tha Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm në Kolumbi në dokumentin e shpërndarë në Twitter të dielën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb