Titulli i personit më të pasur në botë të revistës “Forbes”, i cili mbahej prej një kohe të gjatë nga Jeff Bezos, pronar i kompanisë “Amazon”, i ka kaluar një biznesmeni tjetër.

 

Tashmë ky titull i përket Bernard Arnault, pronar i markës franceze të veshjeve luksoze “Louis Vuitton”.

 

Gruaja e vetme në mesin e 10 njerëzve më të pasur të botës rezultoi pronarja e “L’Oreal”, Françoise Bettencourt Meyers.

 

Më poshtë vijojnë emrat e 10 njerëzve më të pasur në botë dhe kompanive të tyre, bashkë me pasuritë që ata zotërojnë:

 

Bernard Arnault – 198,8 miliardë dollarë (Louis Vuitton Moet Hennessy)

Jeff Bezos – 193,3 miliardë dollarë (Amazon – Blue Origin’s)

Elon Musk – 182,1 miliardë dollarë (Tesla – SpaceX)

Bill Gates – 132,1 miliardë dollarë (Microsoft)

Mark Zuckerberg – 130,8 miliardë dollarë (Facebook)

Larry Page – 116,4 miliardë dollarë (Google)

Larry Ellison – 116,3 miliardë dollarë (Oracle)

Sergey Brin – 112,6 miliardë dollarë (Google)

Warren Buffett – 103,7 miliardë dollarë (Berkshire Hathaway)

Françoise Bettencourt Meyers – 93 miliardë dollarë (L’oreal)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb