Forcat e Armatosura të Ukrainës (AFU) thanë të dielën se nuk e kanë humbur qytetin lindor të Ukrainës, Bakhmut.

“Betejat për qytetin e Bakhmut vazhdojnë,” tha AFU në përditësimin e saj të përditshëm operacional.

Shefi i grupit ushtarak mercenar ‘Wagner’, Yevgeny Prigozhin, pretendoi të shtunën se forcat e tij kishin marrë kontrollin e plotë të Bakhmutit pas muajsh luftimesh brutale. CNN nuk mundi të verifikonte në mënyrë të pavarur pretendimin e Prigozhin.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb