Forcat e mbrojtjes ajrore ukrainase rrëzuan një objektiv armik në rajonin Rivne.

Deklarata u bë nga kreu i administratës ushtarake rajonale të Rivne, Vitaliy Koval.

“Miq, një objektiv armik u rrëzua në veri të rajonit Rivne gjatë alarmit të fundit të sulmit ajror. Falenderoj forcat e mbrojtjes ajrore dhe Forcat e Armatosura të Ukrainës për mbrojtjen e besueshme!” ai shkroi.

Vitaliy Bunechko, kreu i administratës ushtarake rajonale Zhytomyr, nga ana e tij, shkroi në Telegram se një mjet ajror pa pilot ishte rrëzuar në rajonin Zhytomyr.

“Informacione më të detajuara do të jepen më vonë, pasi zona të ekzaminohet nga specialistët”, tha Buneçko.

Një objektiv armik u rrëzua gjithashtu në rrethin Rivne më 11 tetor. Më 10 tetor, forcat e mbrojtjes ajrore shkatërruan dy raketa në lagjen Rivne dhe një dron në lagjen Varash.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb