Forcat speciale greke mësyjnë në burgun e Domokos. Sipas mediave greke, janë zhvilluar kontrolle në 7 qeli ku mbahen 17 të burgosur, mes tyre Alket Rizai.

Gjatë kontrolleve, u evidentuan sende të paligjshme në qelitë e 12 të burgosurve.

Gjatë kontrolleve u gjetën dhe sekuestruan sende të paligjshme, 5 hekura të improvizuara, 7 kaçavida, 2 thika, shkop i përbërë nga tre pjesë të bashkuara dhe të lidhura me leckë, 5 celularë me karta SIM, 8 karikues dhe 3 fisha USB, 17 USB stick, orë smartwach me karikues, 4 pirunë metalikë dhe pjesë piruni metalik, kufje me fish dhe pa fish, 2 tehe, brisk i improvizuar dhe brisk i vendosur në një kashtë druri, copë pecikllazi dhe një shpatull metalike.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

1 celular, karta, shkopi i mbështjellë dhe thika janë gjetur tek Alket Rizai. Kontrollet bëhen për zbulimin e të dhënave mbi vrasjen në Nea Smyrni të Kreshnik Çerçizajt dhe Armando Ogranajas. Pak ditë me parë u kontrolluan qeli dhe në burgun e Hanias.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb