Aeroporti Antonov, në veri të Kievit, është goditur nga bombardimet ruse, thonë autoritetet në kryeqytet.

Antonov, i njohur gjithashtu si Hostomel, është aeroporti më i rëndësishëm ndërkombëtar i mallrave në Ukrainë, si dhe një bazë ajrore kryesore ushtarake.

Videot e paverifikuara në mediat sociale tregojnë një shtëllungë të trashë tymi që ngrihet nga sipër aeroportit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb