Katër persona kanë mbetur të vrarë, pasi një ndërtesë banimi pranë qytetit të Kharkiv u granatua gjatë natës nga forcat ruse.

Lajmi u bë i ditur nga Shërbimet Shtetërore të Emergjencave Civile, shkruan BBC.

Raportohet se sulmi ka ndodhur në zonë e quajtur Slobozhanke , në juglindje të Ukrainës.

Sipas Shërbimeve të Emergjencave të Ukrainës, një vajzë pesëvjeçare është dërguar me urgjencë në spital për trajtim , ndërsa ekipet e shpëtimit vazhdojnë operacionet e kërkimit për të nxjerrë trupat nga rrënoja.

Gjithashtu edhe një qendër tregtare u dogj nga bombardimet në zemër të Kharkiv , ndërsa nuk është raportuar për viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: