Ushtria ruse ka nisur një sulm me raketa në Pokrovsk, rajoni Donetsk, me tre raketa që kanë goditur një shkollë.

Deklarata përkatëse u bë nga Zëvendës shefi i zyrës së Presidentit të Ukrainës Kyrylo Tymoshenko në një postim në Telegram.

“Terroristët rusë lëshuan gjashtë sulme me raketa në Pokrovsk. Tre prej tyre goditën një shkollë dhe një tjetër goditi familjet private në qytet. Pasojat e këtyre goditjeve, vendndodhja dhe pasojat e dy sulmeve të tjera tani janë duke u përcaktuar,” shkroi zyrtari.

Raportet e mëparshme thanë se dhjetë civilë u vranë në Ukrainë më 2 nëntor si rezultat i agresionit rus.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb