Trupat ruse dyshohet se kanë hapur zjarr në një shtëpi të të moshuarve në qytetin lindor të Kreminnas, duke vrarë 56 persona.

Qeveria ukrainase thotë se pushtuesit qëlluan në ndërtesën në rajonin e Luhansk “nga një tank… në mënyrë cinike dhe të qëllimshme”.

Shërbimi Shtetëror i Komunikimeve Speciale tha se ishin 15 të mbijetuar, të cilët u “rrëmbyen nga pushtuesit dhe u dërguan në territorin e pushtuar në Svatove (rajoni i Luhanskut) në shkollën rajonale të konviktit “.

Ky pretendim nuk është verifikuar në mënyrë të pavarur nga Sky News.

Ukraine
Ukraine

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb