Janë publikuar në këto çaste formacionet e dy takimeve të mbrëmjes së sotme të vlefshme për fazën e 1/8-ave të Champions League.

Pas humbjes 1-0 në Madrid, Liverpuli ka për detyrë të përmbysjë humbjen nëse kërkon të mbrojë kurorën e kampionit. Ja formacionet që kanë zgjedhur Klop dhe Simeone:

Liverpul (4-3-3): Adrian; Aleksander-Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson; Henderson, Vijnaldum, Okslejd; Salah, Firmino, Mane.

Atletico Madrid (4-4-2): Oblak; Tripier, Saviç, Felipe, Renan Lodi; Koke, Saul Niguez, Tomas, Korrea; Diego Costa, Zhoao Feliks.

Ndërkohë Tuhel nuk ka hedhur Mbapenë nga minuta e parë dhe nuk dihet nëse ky vendim ka ardhur si pasojë e gjendjes së ditëve të fundit të lojtarit, që u dyshua për koronavirus.

PSG (4-2-4): Navas; Kehrer, Markinjos, Kimpembe, Bernat; Gueje, Paredes; Di Maria, Kavani, Sarabia, Nejmar.

Borusia Dortmund (4-2-3-1): Burki; Piszçek, Humels, Zagadu, Gerreiro; Can, Vitsel; Hakimi, Hazard, Sanço; Haland.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb