UEFA Champions League do të zhvillojë finalen magjike sonte, në Stade de France (Paris – Saint-Denis). Real Madrid dhe Liverpool do të diskutojnë mes tyre fituesin dhe vetëm njëra prej tyre, do ia dalë në fund të ngrejë lart trofeun me veshë të mëdhenj.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet. Nga minuta e parë janë më të mirët. Takimi do të gjykohet nga Turpin.

Los Blancos kanë triumfuar në këtë kompeticion 13 herë deri tani, ndërsa The Reds vetëm 6 herë.

REAL MADRID (4-4-2): Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius.

LIVERPOOL (4-3-3): Alisson, Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Thiago, Diaz, Mané, Salah.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb