Italia dhe Anglia do të përballen sërish me njëra tjetrën, këtë herë në  Stadio Diego Armando Maradona (Naples). Për këtë takim të kualifikueseve të Euro 2024 tashmë janë publikuar edhe formacionet, me trajnerin Mancini dhe Southgate që kanë shuar të gjitha dilemat. Nga minuta e parë në sulm për Axurrët e nis Pellegrini, Berardi dhe Retegui. Në krahun tjetër, “3 luanët”, i besojnë si zakonisht Harry Kane. Titullarët:

Itali (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Toloi, Acerbi, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Berardi, Retegui, Pellegrini. Trajner: Mancini.

Anglia (4-2-3-1): Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaë; Phillips, Rice; Saka, Bellingham, Grealish; Kane. Trajner: Southgate.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb