Sezoni i ri i Serie A nis sot. Në orën 18.30 Milan do të sfidojë Udinesen, në ndeshjen që do luhet në San Siro. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet, me anë të të cilave ekipet do zbresin në fushë.

Kuqezinjtë do kërkojnë të mbrojnë titullin e fituar vitin e kaluar, mision ky mjaft i vështirë. Në krahun tjetër, ekipi nga Udine dëshiron që të sigurojë sa më shpejt të jetë e mundur mbijetesën.

Sfida e fundit direkte ka përfunduar 1-1. Më poshtë keni rreshtimet.

Milan (4-2-3-1): Maingnan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Krunic, Bennacer; Messias, Diaz, Leao, Rebic.

Udinese (3-5-2): UDINESE: (3-5-2): Silvestri; Becao, Nuytinck, Perez; Soppy, Pereyra, Walace, Makengo, Masina; Success, Deulofeu

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: